Banner Health

Banner Health

Banner Health یک سیستم بهداشتی غیر انتفاعی در ایالات متحده است که در فینیکس، آریزونا واقع شده است. این سیستم دارای 28 بیمارستان و چندین مرکز تخصصی در 6 ایالت می باشد.

این سیستم در حال راه اندازی یک برنامه آزمایشی برای استفاده از واقعیت مجازی در اتاق زایمان بیمارستان های خود می باشد. آنها امیدوارند واقعیت مجازی بتواند درد را کاهش داده و به طور بالقوه نیاز به داروهای مسکن را از طریق یک سفر مجازی به یک محیط با مناظر فوق العاده و آرامش بخش از بین ببرد. زنان می توانند در آخرین دقایق قبل از زایمان، هدست ها را بپوشند (از هدست ها استفاده نمایند). آنها در یک مصاحبه اخیر، تجربه ی خود را در استفاده از یک هدست Samsung Gear VR با هدفون و تجربه سفر به محیط های مجازی آرامش بخش برای لذت بردن از سواحل و مناظر طبیعی بیان نموده اند. این کار بسیار شبیه به رویکرد شرکتهایی مانند AppliedVR برای کاهش درد می باشد. همانطور که درد با دور کردن تمرکز و توجه تعدیل می شود، بنابراین تئوری این است که انتقال بیمار به یک محیط مجازی و جذاب ممکن است به تسکین درد حاد کمک کند. این اولین بار نیست که Banner Health در زمینه استفاده از واقعیت مجازی در رسانه ها بوده است. بخش توانبخشی موسسه برای استفاده از واقعیت مجازی غیر غوطه وری، برای کمک به کسانی که آسیب های مغزی دیده بودند، مورد توجه قرار گرفته است.

تجربه استفاده از واقعیت مجازی برای غلبه بر ترس از زایمان .
به‌نظر می‌رسد با پیشرفت روزافزون فناوری‌های مدرن، زمینه‌ای نیست که کامپیوترها قادر به شبیه‌سازی آن نباشند. اخیرا برنامه‌ای توسعه داده شده که پزشکان را قادر می‌سازد تا با استفاده از واقعیت مجازی سه بعدی، تولد نوزادان را شبیه‌سازی نماید. لوکیفوبیا ترس از زایمان و بارداری است. افراد مبتلا به این فوبیا نگران هستند  که  چگونه حاملگی زندگی و بدن آن ها  را تغییر می دهد، یا این که نگران این مسئله هستند که آیا کودکشان سالم و عادی به دنیا می آید یا یخر و یا این که استرس دارند که مبادا به هنگام زایمان کودک فوت کنند. این ترس می تواند فلج کننده باشد و فرد را در موقعیتی قرار دهد که از لذت های شیرین مادر بودن اجتناب کند.طبعا باید به دنبال درمان بود و می توان از دارو و یا مشاوره برای رفع این فوبیا استفاده کرد اما روشی که متخصصین پیلوسکا کلینیک پیشنهاد می کنند استفاده از فناوری “واقعیت مجازی” است .

کلینیک پیوسکا برای اولین بار در ایران تصمیم گرفت تا از تکنولوژی VR برای درمان انواع اختلالات روانی و هم چنین فوبیا ها استفاده کند. این شیوه به بیمار کمک خواهد کرد که خود را به صورت مستقیم و البته مجازی در برابر منبع ترس خود قرار دهد و بتواند راحت تر و اسوده تر با آن کنار آمده و در نهایت بر آن غلبه کند. در این سیستم شرایطی همانند وضعیت داخل اتاق زایمان برای فرد شبیه سازی می شود و فرد می تواند ببیند که هیچ گونه خطری او را تهدید نخواهد کرد.از سوی دیگر درمان گر نیز تمام مدت در کنار او باقی خواهد ماند و به او کمک خواهد کرد که بر ترس خود غلبه کند.

مقاله "واقعیت مجازی به عنوان مداخله انحراف فکر برای کاهش درد و اضطراب و پریشانی در طول مدت فرآیند های پزشکی" Indovina et al., 2018

این مقاله، مروری سیستماتیک بر روی مطالعاتی است که در مورد بررسی کاربرد واقعیت مجازی به عنوان مداخله ای حیرت انگیز برای کاهش درد و ناراحتی در طی مراحل پزشکی صورت گرفته اند. آنها ابتدا مبانی نظری مبنی بر اثرات ضد درد و ضد اضطراب واقعیت مجازی را توضیح می دهند و سپس عوامل اصلی کمک به اثربخشی آن را - تا حد زیادی از مطالعات بر روی داوطلبان سالم انجام شده است- تعریف می کنند. سپس یک مروری جامع بر آزمایشات بالینی که از ویژگی انحراف فکر واقعیت مجازی برای فرآیندهای مختلف پزشکی مانند درمان سوختگی، شیمی درمانی، جراحی، دندانپزشکی و سایر روشهای تشخیصی و درمانی استفاده کرده اند، انجام می دهند..

نتایج این مطالعه نشان می دهد که: اثبات شده است که VR در کاهش درد ناشی از رویه های پزشکی موثر است، زیرا تقریبا در بیشتر بیماران تحت درمان با شدت درد، مانند بیماران مبتلا به ضایعات سوختگی و فیزیوتراپی مشاهده شده است. علاوه بر این، به نظر می رسد VR علائم مرتبط با سرطان را در زمینه های مختلف، از جمله در طی شیمی درمانی کاهش می دهد. تنها عوارض جانبی خفیف و نادر مشاهده شد.